دات نت نیوک
Menu

آرشیو اخبار

ارتباط خوب با جامعه مهمتر از سود بالا است/ تولید گاز CO۲ در کارخانه تولید برق از زباله صفر است
shobeyri

ارتباط خوب با جامعه مهمتر از سود بالا است/ تولید گاز CO۲ در کارخانه تولید برق از زباله صفر است

مدیرعامل شرکت گلوبال انرژی با بيان اينكه مهمترين هدف ما سودآوري است، گفت: خيلي مهمتر از سود بالا ارتباط خوب با جامعه است.

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري زنجان، دین پِرادویچ در جلسه هيئت عالي سرمايه گذاري شهرداري زنجان كه با حضور سرمايه گذار پروژه احداث كارخانه توليد برق از پسماندهاي شهر زنجان برگزار شد، اظهار داشت: شرکت گرین گلوبال انرژی در کشور انگلستان فعالیت می‌کند و بخش اصلی آن در لندن مستقر است.

وی با اشاره به اینکه تولید برق از زباله با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در سطوح کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته است ابراز کرد: 30 سال است که بسیاری از شرکت‌ها و محققان در تلاش برای تولید انرژی از ضایعات هستند.

مدیرعامل شرکت گرین گلوبال انرژی کاهش آلودگی، بازدهی، قیمت و تجهیزات را از مهم‌ترین چالش‌ها برای تولید انرژی از ضایعات عنوان کرد و افزود: این شرکت در پنج سال گذشته با استفاده از کمک کارشناسان توانسته مشکلات و موانع این بخش را برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت با آزمایش مداوم تجهیزات در حال ارتقای بازدهی است، بیان کرد: با استفاده از مبدل‌ها مشکل آلودگی هوا برای فعالیت این کارخانه برطرف شده است و به طور شبانه‌روزی در هفت روز هفته قابلیت فعالیت دارد.

پرادویچ با اشاره به اینکه در این کارخانه از اکسیژن استفاده نمی‌شود، تصریح کرد: هیچ ماده‌ای در این کارخانه نمی‌سوزد و گاز دی اکسید کربن نیز تولید نمیشود و از نظر ارگانیگ به تولید گاز طبیعی و مصنوعی می‌پردازد که در واقع این گاز خالص الکتریسیته تولید می‌کند.

وی به ارتقای کیفیت گاز برای تولید الکتریسیته تأکید کرد و افزود: باید بخش‌هایی از کارخانه برای خنک کردن و جداسازی گازها تفکیک شوند.

مدیرعامل شرکت گرین گلوبال انرژی استخدام نیروهای بومی در زنجان را یکی از اولویت‌های شرکت برشمرد و گفت: 60 نفر در این کارخانه مشغول به کار می‌شوند و می‌توانیم این فعالیت را در پنج مکان دیگر ایجاد کنیم.

وی با اشاره به سه روش برای ایجاد محیطی پاک‌تر در جامعه ابراز کرد: باید قیمت پروژه را با حفظ بازدهی و کیفیت بالا، پایین بیاوریم، میزان ضایعات برای تولید بیشتر شود و راه حلی برای افزایش قیمت الکتریسیته بیابیم.

پرداويچ با اشاره به استفاده از تجهیزات پیشرفته برای کاهش آلودگی هوا در کارخانه تولید برق از زباله گفت: نیروهای بومی استان زنجان در کارخانه تولید برق به‌کارگیری می‌شوند.

انتهای پیام/

مطلب قبلی امروزه پسماند در مديريت شهري يك فرصت براي شهرها تبديل شده است
مطلب بعدی محيط زيست يكي از چالش‌هاي جوامع امروزي است
Print
195 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn