دات نت نیوک
Menu

آرشیو اخبار

اغلب پارک‌های زنجان فاقد کارکرد اجتماعی هستند
shobeyri

اغلب پارک‌های زنجان فاقد کارکرد اجتماعی هستند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان گفت: اغلب پارک‌های زنجان فاقد کارکرد اجتماعی هستند.

 حمیدرضا حمیدی در جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان ضمن تقدیر از آغاز پروژه پل گلشهر اظهار کرد: در بازدیدی که انجام شد، مشخص شد، پل با سرعت بالایی در حال انجام است و امیدواریم به موقع به پایان برسد.

 وی با اشاره به اینکه برخی از عادات است که در شهر معمول شده و جدول‌گذاری‌ها با فاصله زیادی از کف خیابان انجام می‌شود، افزود: در صورتی که اگر فاصله کم باشد، به مناسب‌سازی فضای شهر و همچنین کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

 رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه بالا بودن سطح جدول موجب کاهش استحکام آن می‌شود، تصریح کرد: در واقع سطح جدول مبنای ما برای پی ریزی ساختمان است، اما اغلب می‌بینیم، پله و شیب دارد و این هزینه‌های شهرداری را برای ما بالا می‌برد.

 حمیدی همچنین با انتقاد از عدم رعایت عرض جوی‌های آب گفت: مشخص نیست، مبنای عرض این جوی‌ها چیست، چون وقتی بزرگ است، این امر هزینه‌ها را بالا برده و موجب اختصاص بخشی از فضای پیاده‌رو به جوی‌ها می‌شود.

 وی همچنین به بحث پارک‌ها نیز اشاره کرد و گفت: طبق بازدید از پارک بانوان این اشتباه در آنجا رخ می‌دهد و یک اختلاف 30 سانتی بین خیابان و آن جداول وجود دارد که این باید حل شود.

 رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به اینکه در بحث احداث پارک‌ها باید کیفیت مورد توجه باشد، چون قرار است، برای 50 تا 60 سال استفاده شود اما با این حال اغلب پارک‌های ما فاقد کارکرد اجتماعی هستند.

 وی همچنین به بازدید خود از پارک نیمه کاره گلشهر نیز اشاره کرد و گفت: طرح ضعیفی در آنجا اجرا شده است که قرار شد با صحبت‌های انجام شده پارک با کارکرد اجتماعی و طرح بهتری اجرایی شود.

 حمیدی با اشاره به اینکه قبلا نیز در کمیسیون شهرسازی تاکید شد که برای ساخت پارک‌ها باید یک کمیته‌ای تشکیل شود که تاکنون یا کمیته تشکیل شده یا از بنده به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی دعوت نشده است، گفت: موضوع دیگر بحث تجهیز پارک‌ها و عدم اختصاص فضای بازی برای کودکان است.

 وی گفت: باید در تجهیز و ایجاد پارک‌ها به فضای کودکان، اولویت با پارک‌های محلی باشد .

مطلب قبلی پیش‌بینی تمهیدات لازم برای رفاه حال معلولان و سالمندان در پیاده‌راه
مطلب بعدی ساخت پل گلشهر طبق روزشمار در حال انجام است
Print
25 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn