English _ انگلیسی   |   صفحه اصلی   |   نقشه سایت   |   دوشنبه 07 فروردين 1396

برای ارتباط با شهردار و طرح نقطه نظرات اعم از پيشنهادات و شكايات اینجا کلیک نمایید.

اخبار
تاریخ: شنبه 11 دی 1395 نمایش: 209 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا(ع) در زنجان تا ۲ ماه آینده بازگشایی می‌شود

شهردار زنجان با درخواست از اداره راه و شهرسازی و استانداری برای تأمین منابع مالی احداث تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا(ع) گفت: زیرگذر این پل تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري زنجان،حبیب یگانه در جلسه شورای شهر با موضوع پیگیری روند اجرای پل سیدالشهدا(ع) زنجان و هزینه‌های آن اظهار داشت: عملیات احداث پل در حال اجرا است و تیرهای عرشه آن نصب می‌شود.

وی با اشاره به مشکلات ترافیکی در محل احداث تقاطع غیرهمسطح سیدالشهدا(ع) ابراز کرد: پیمانکار پروژه وعده داده تا زیرگذر این پل تا 2 ماه آینده و پیش از فرا رسیدن سال 96 بازگشایی شود.

شهردار زنجان به انعقاد تفاهم‌نامه سه‌ جانبه مابین شهرداری، راه و شهرسازی و استانداری به منظور تأمین منابع مالی و اجرایی پروژه پل سیدالشهدا(ع) اشاره کرد و گفت: برای این پروژه تا کنون بیش از 32 میلیارد تومان هزینه شده که مبلغ اجرای آن بدون در نظر گرفتن قیمت تملکات 36 میلیارد تومان برآورد شده و طرفین این تفاهمنامه باید با توجه به افزایش قیمت‌ها یک سوم تعهد قرارداد را پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه راه و شهرسازی زمین به ارزش 6 میلیارد و 300 میلیون تومان بابت اجرای این پروژه به شهرداری واگذار کرده است، ابراز کرد: قرار است این دستگاه نسبت به تهاتر زمین به قیمت یک میلیارد و 700 میلیون تومان تا سقف 8 میلیارد تومان اقدام کند.

یگانه سهم مبالغ تخصیص یافته استانداری را نیز 6 میلیارد و 900 میلیون تومان برشمرد و افزود: 2 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار دیگر از محل منابع استانی برای این پروژه در نظر گرفته شده که به دنبال تخصیص 100 درصدی آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه پل سیدالشهدا(ع) با پیش‌بینی اعتبار 12 میلیارد تومانی کلید خورده بود، بیان کرد: افزایش ضریب تعدیل و نرخ تورم سبب بالا رفتن قیمتها در احداث این پل شده است.

شهردار زنجان دوخطه کردن راه‌آهن زنجان – تهران را از دیگر دلایل بالا رفتن هزینه‌ها در پروژه پل سیدالشهدا عنوان کرد و افزود: به دلیل نزدیکی این تقاطع با راه‌‌آهن تغییراتی در طراحی پل و حجم آن ایجاد شد.

وی به افزایش قیمت‌ها و تأثیر آن در تملک املاک و اراضی محدوده این پروژه اشاره کرد و گفت: بیش از 7 میلیارد تومان برای این امر هزینه شده و احتمال افزایش قیمت‌ها وجود دارد.

یگانه انعقاد تفاهمنامه سه جانبه را اقدامی در راستای کمک به پیشبرد پروژه عنوان کرد و افزود: باید منابع مالی برای خروج از رکود و اتمام طرح پرداخت شود و با این سخن قصد برخورد طلبکارانه نداریم.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار پروژه در دمای منفی 10 درجه نیز مشغول نصب پایلون بودند، ابراز کرد: باید از ظرفیت نمایندگان نیز برای جذب اعتبارات ملی و اتمام به موقع این پروژه بهره گرفت.

انتهای پیام/

منبع: تسنيم

کد: 8789
نویسنده مطلب: روابط عمومی